Yatmadan Önce Su İçmenin Artıları ve Eksileri

Yatmadan Önce Su İçmenin Artıları ve Eksileri

Yatmadan Önce Su İçmenin Artıları ve Eksileri

Su içmek gün içinde yapabileceğiniz en faydalı şeylerden biri ama Yatmadan önce su içmeniz gerekiyor mu?

Gün boyu bol su içmek ve susuz kalmamak, muhtemelen uygulayabileceğiniz en faydalı uygulamadır. Vücudumuz sudan oluşur ve organlarımızın işleyişini sürdürmek ve toksinleri yok etmek için düzenli olarak su içmemiz gerekir. İçme suyunun avantajları her yerdedir ve daha iyi kalp sağlığı ve kilo kaybının yanı sıra parlak bir cilde bağlantılar içerir.

Yatmadan önce su içmeye ne dersiniz?

Gece yarısı susuz kalan bir sulama cihazı için komodininizde yer açmadan önce avantajları ve önemli bir dezavantajı öğrenin.

Pro: Daha iyi sıcaklık kontrolü

Aşırı ısınma veya donma nedeniyle uyuklayan, hareket eden ve giden bir kişi olduğunuzu varsayarsak, Bed yardım etmeden önce bir bardak su içmek, iç sıcaklık seviyenizi yeterli düzeyde tutmanıza yardımcı olabilir. Kurumuş olmanız durumunda, sıcak veya soğuk hissetmeniz gerekir. Geceleri gevşemek için yüksek sıcaklıkta su ve kafeinsiz çay için.

Pro: Parlayan cilt

Gününüzü büyük bir bardak su ile bitirdikten sonra ışıl ışıl bir ciltle uyanacaksınız. Susuz kalırsanız, cildiniz yaşlı ve sarkık görünür. Gün boyu daha fazla sıvı alarak daha dolgun görünmesini sağlayın. Nemli ciltte erken kırışıklıklar oluşma olasılığı daha düşüktür. Bu nedenle, bu akşam kendinize bir DIY yüz maskesi ve ferahlatıcı bir bardak su ile kendinizi şımartın.

Pro: Daha az solunum problemi

Gece geç saatlerde alerji veya astım semptomları ile uyanırsanız, başucunuzda boş bir su şişesi bulundurmalısınız. Susuz kalırsanız, hava yolunuz daralır (daralır) ve nefes almayı zorlaştırabilir. Solunum sisteminizi iyi nemli ve sakin tutmak için yatmadan önce bir bardak su alın.

Pro: Daha sağlıklı bağışıklık sistemi

Gün boyunca bol su içmek, vücudunuzdaki güvensiz mikropları temizleyerek iyi kalmanıza yardımcı olur. Susuz kaldıysanız, mesanenizde bakteri yaşıyor, idrar yolunu tıkaıyor veya diğer enfeksiyonlar olabilir. Bu gün yeterince su içmediyseniz, hastalıkları önlemek için geceleri bir yudum su için.

İşte tam olarak gün boyunca içmeniz gereken su miktarı. Anahtar, herkes için sekiz bardak olmadığını hatırlamaktır.

Pro: Kalbinizde daha az baskı

Su içmek, kalbinizin bakımlı kalmasını sağlamak için basit bir yöntemdir. Kalp, kanı tüm vücuda pompalar, bu nedenle yeterince su içtiğinizde kanınız daha verimli akar ve kalbin gerginliğini azaltır. Sağlıklı, kalp dostu bir diyet yemenin yanı sıra gün boyunca bol su içmek kalbinizi ve tüm kritik organları desteklemeye yardımcı olur.

Yatmadan önce su içmek kalbinize iyi gelir mi?

Günün her saatinde su içmek kalbiniz için faydalıdır. Yatmadan önce susadığınızı hissediyorsanız, vücudunuzun suya ihtiyacı olduğu anlamına gelir, bu nedenle gece yatmadan önce bir bardak için.

Artıları: Kilo kaybı

Çok sayıda araştırma çalışması, daha fazla su içmek ve yağ kaybetmek arasında bir bağlantı keşfetti ve bunun nedeni, içme suyunun metabolizmayı hızlandırması olabilir. Susuz kalırsanız, vücudunuz fazladan kalori yakmak için güç üretemez, bu nedenle metabolizmanızın hızlanıp çalıştığından emin olmak için gün boyunca bol su içtiğinizden emin olun.

Yataktan önce su içmenin kilo aldırdığını düşünüyor musun?

Bütün gün içmek kilo kaybı ile ilişkilendirilebilse de, yatmadan önce içmek kiloyu artırabilir. Bunun nedeni, yatmadan önce su içmenin önemli dezavantajlarından biri… uykuyu bozmasıdır.

Con: Kesintili uyku

Yataktan önce su içmenin tüm avantajlarına rağmen, hepsi bir dezavantaj tarafından reddedilebilir. Yatmadan hemen önce su içerseniz, sabah tuvalete gitmek için uyanmanız daha olasıdır. Birkaç kez uyanma şu anda bir sorun gibi görünmese de, uzun süreli rahatsız uyku genel sağlığımız üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir.

Ulusal Uyku Vakfı’na göre, yeterince dinlenmeyen kişilerin kronik kalp hastalığının yanı sıra diyabet, obezite ve depresyondan muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Uyku, her gece sağlığımızı iyileştirmek, organ ve kasları onarmak için gereklidir.

Su içmek için ideal zaman nedir?

Uykunuzu bölmediği sürece gece bile günün herhangi bir saatinde su içmek yine de iyi bir fikirdir. Her gece tuvalete gitmek için sık sık uyandığınızı fark ederseniz, işe yarayıp yaramadığını görmek için Yatağa gitmeden iki ila üç saat önce su içmeye ara verin. Herkes benzersizdir ve gün boyunca su içmeyi bırakmak için ideal an her insan için farklı olabilir.

What do you think?

1.5k Points
Upvote Downvote
Kahve Alışkanlığınızı Nasıl Sağlıklı İyileştirirsiniz

Kahve Alışkanlığınızı Nasıl Sağlıklı İyileştirirsiniz?