Kahve Alışkanlığınızı Nasıl Sağlıklı İyileştirirsiniz?

Kahve Alışkanlığınızı Nasıl Sağlıklı İyileştirirsiniz

Kahve Alışkanlığınızı Nasıl Sağlıklı İyileştirirsiniz?

Kahvenin sağlığa faydaları kanıtlanmış olsa da, onu hazırlama şekliniz ve onunla ne içtiğiniz önemlidir.

Kendinizi sadece güne başlamak için Kahve ile sınırlamayın.

Kahve içmek sağlıklı olsa da, Adina Pearson Kayıtlı bir Diyetisyendir ve Kahvenin iştahı azalttığı ve uyarıcı görevi gördüğü için yemeklerin yerini aldığını söylüyor. “Kahvenin uyarıcı özellikleri, yeterince yemediğiniz gerçeğini maskeleyebilir; ancak, bu sadece geçicidir. Kişisel bakım, kafeinden gelen bir vızıltı hissetmek değil, yeterince yemek yemekle ilgilidir. ” İşte kahve içme alışkanlıklarınızı iyileştirmenin bazı yolları.

Nemlendirme için köpüklü Kahve deneyin.

Bu diyet içeceği için bir yedek mi arıyorsunuz? Köpüklü Kahve düşünün. Kahvenin en yeni versiyonu, soğuk demleme ile Meyer limon suyu ve ham şeker kamışı gibi doğal malzemeleri karıştırmaktır. Zencefil ve ebegümeci gibi aromaların sağlığa faydaları nelerdir? Antioksidanlar, elektrolitler, antioksidanlar ve normal Kahveden daha az kafein içeren formüllerle sağlıklı enerji içecekleri olarak tanıtılırlar. Bunlar, bir fincan Kahvenize ekleyebileceğiniz birkaç şaşırtıcı şey.

Kurşun geçirmez bir atış yap.

Bulletproof Coffee’nin, HDL’leri ve trigliseritleri düşürmek gibi kan lipidlerini etkilediği çalışmalarda bulunan orta zincirli yağların bir kaynağı olan hindistancevizi yağı ve tereyağı nedeniyle Kahve’ye “daha sağlıklı” bir alternatif olduğu düşünülmektedir. Kahve, öğle yemeğine kadar devam etmenizi sağlamak için size bir “ısırık” verecek ve özellikle otla beslenmiş tereyağını seçerseniz, tüm ekstra besin maddelerini alacaksınız.

Kahveden gerçekten keyif alıp almadığınızı belirleyin.

Bir espressodan keyif aldığınız en önemli zamanı hatırlıyor musunuz? Belki ilk kez aşık oldunuz, ya da belki de içine çekip emdiniz. Her durumda, Kahvenin tadını çıkardığınızdan emin olun ve onu kötü uyku alışkanlıklarını tedavi etmek için bir tedavi olarak kullanmaya çalışmayın. “Kahve bir sarsıntı olabilir, ancak optimal bir uyku rutinine odaklanmak size kafeinden daha iyi bir yaşam sağlayacaktır. Kahveyi uykunuz gelmemesi için içiyorsanız, bedeniniz ve zihniniz yorulur ve fiziksel veya zihinsel olarak asla en üst düzeyde performans gösteremezsiniz” diye açıklıyor. “Kronik yetersiz uyku stres hormonlarını tetikleyebilir ve çok sayıda sağlık sorununa neden olabilir.”
Ancak, iyi bir gece uykusu çekiyorsanız, uykunuz gelmiş gibi hissetmezsiniz.

Tarçın ile tamamlay.

Starbucks tercih ettiğiniz kahve dükkanıysa ve orada bulunduysanız, Kahvenizi tamamlamak için uğradığınızda süt tezgahındaki tarçını fark etmişsinizdir. Bir dahaki sefere, vücudunuzu güçlendirmek için kullanın. Swinney, tarçının antioksidan özellikleri ve diğer avantajları nedeniyle içeceğinizin tadını iyileştirebileceğini belirtiyor. “Tarçın çok sayıda çalışmada kan şekerini düşürdüğü kanıtlanmıştır. Baharatların eklenmesi, kalori bazlı olmayan antioksidanlar ve tatlılık sağlayabilir ve Kahvenize eklediğiniz şekeri azaltmaya yardımcı olabilir.

Sadece filtrelenmiş su kullanın.

Kahve yapmak için kaynar su kullanıldığından, suyun filtrelenip filtrelenmediğini düşünmemize gerek olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak Swinney, filtrelenmiş suyun lezzet ve sağlığınız için en iyi seçim olduğunu belirtiyor. Filtrelenmiş su, bakır gibi istenmeyen ağır metallerin bulunmamasını sağlayacaktır. Musluk suyu ayrıca uzun vadede zararlı olabilecek bir klor dezenfeksiyon yan ürünü kaynağıdır. Kirleticilere karşı incelenmedikçe kuyu suyu kullanmaktan da uzak durmanız en iyisi olacaktır.

Latte’nizi Starbucks’ta değil evinizde yapın.

Starbucks’ta latte sipariş ettiyseniz, muhtemelen barista’nın yeni bir fincan yapmadan önce buharlı pişiriciyi sildiğini görmüşsünüzdür. Bunun arkasındaki fikir, bakterilerin yayılmasıyla mücadele etmektir. Ancak, içecekte istemediğiniz bir şey olabilir. “Farkında olmadığınız şey, bu dezenfekte edici maddenin süt köpüğünüz tarafından emilmesidir! Ancak çok değil, köpürtülmüş her sürahi için alet üzerinde sadece küçük bir miktar var. Bu nedenle, endişeleriniz varsa Kahveyi atlamak mantıklı bir seçenektir, ”diyor Immer. Kahvenizi evde yapın, böylece pazarlık ettiğiniz şeyi aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Keurig’inizden kurtulun.

Çevremize zararlı olmasının yanı sıra Immer, Keurig Kahve Makinelerinin potansiyel bir sağlık tehlikesi kaynağı olduğunu iddia ediyor. Kendinizi yalnızca ısıtılmış plastiklere maruz bırakmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda Keurig’lerin kirli olduğu da biliniyor. “Keurig’in içindeki su depoları temizlenemez ve yıkanamaz. Tıpkı ticari buz makinelerinde olduğu gibi, tank içinde yıllar içinde bakteri ve küf üreme olasılığı konusunda endişeliyiz,” diyor Immer.

Daima kağıt filtreler kullanın.

Jill Weisenberger, MS, RDN, CDE’ye göre Kahvenizin güvenli bir şekilde hazırlanmasını sağlamanın en basit yöntemlerinden biri, kullandığınız filtreleme yöntemine bakmaktır. Bu yeniden kullanılabilir filtreler cazip görünebilir ancak kağıt filtreler kullanmak diyetinize ek bir fayda sağlar. Uzman, “Kağıt kullanarak kahveyi filtrelemek, hem toplam kolesterolü hem de LDL kolesterolü yükselten kafetol ve Kahweol adlı iki maddeyi ortadan kaldırır” diye açıklıyor.

vicdanını düşün.

Kahve içerken fincandan fazlasını düşünün. “Vicdanla iç. Üçüncü dünya ülkelerinin çiftçilerinin hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için adil ticaret kahvesi veya diğer sertifikaları seçin. Tek servislik Kahve ile gelen ambalajı düşünün. Daha fazla ambalajı var ve mağazanıza teslim edildiğinde daha fazla karbon ayak izi bırakıyor.”

Şurupları içmeyin ve organik olanı tercih edin.

Şekersiz, yağsız bir vanilya şurubunun daha sağlıklı bir seçenek olabileceğini düşünmek mümkündür, ancak her zaman olumlu sağlık etkilerine dönüşmez. Swinney, mümkünse tatlandırıcıları tamamen kesmenizi önerir; Ancak bunu yapamıyorsanız, Kahvenizde kullandığınız katkı maddeleri konusunda oldukça seçici olun. “Kahvenizi içmek için organik krema seçin veya yulaf veya fındık ile ambalajsız alternatif sütünüzü oluşturun. Kremalar genellikle sentetik aromalar, şekerler ve diğer bileşenlerle tatlandırılır, bu nedenle doğal kremayı veya sütü ve organik kahverengi şekeri seçmekten daha iyi olursunuz” diyor uzman.

What do you think?

2.3k Points
Upvote Downvote
Yatmadan Önce Su İçmenin Artıları ve Eksileri

Yatmadan Önce Su İçmenin Artıları ve Eksileri

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı İçin İpuçları

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı İçin İpuçları