Daha sağlıklı bir Starbucks Frappuccino’yu nasıl sipariş edebilirim?

Daha sağlıklı bir Starbucks Frappuccino’yu nasıl sipariş edebilirim?
Photo de Josh Sorenson provenant de Pexels

Daha sağlıklı bir Starbucks Frappuccino’yu nasıl sipariş edebilirim?

Starbucks, dünya çapında 22 milyar doları aşan geliri ve kahve zinciri işinde yaklaşık %40’lık pazar payıyla hesaba katılması gereken bir güçtür. Starbucks, sınırlı sayıda üretilen Unicorn Drink’ten ikonik Caramel Macchiato’ya kadar Instagram’a layık birçok seçeneğe sahip ve sosyal medyadaki deniz kızı logoları, markayı daha da ileriye taşımaya hizmet ediyor.
Ancak bu arzular sorunlara yol açabilir çünkü bu nefis tatlı içeceklerin yüksek kalorili ve şeker içeriği her zaman sağlığımız için en iyisi değildir. Starbucks, menülerinde çoğu içeceğinin kalori sayısını açıkça belirtir, ancak bu miktarların ayarlanmasının oldukça basit olduğunu vurgulamaz. Şekersiz şurup kullanarak veya çırpılmış kremayı atlayarak şımartırken biraz daha sağlık bilincine sahip olmanın yöntemlerini bulduk.

Peki daha sağlıklı bir Starbucks içeceği sipariş etmek için seçeneklerimiz neler?

Mocha/Karamel Hafif Frappuccino:

Favori frappuccino’nuzu sipariş ederken, içeceklerde bile porsiyon kontrolünün hayati olduğunu unutmayın. Mevcut en küçük bedeni sipariş ederek başlayın. Her zaman espresso ekleyebilirsiniz, ancak hepimiz ek şeker olmadan yapabiliriz.
Bu milkshake/kahve karışımı söz konusu olduğunda, daha düşük miktarlara ek olarak ikameler en iyi arkadaşınızdır. Starbucks’ın varsayılan sütü %2’dir; bu nedenle, tercihlerinizi belirtmediğiniz sürece değerli kalori alımınızı kaybedersiniz.
Son olarak, kamçı kullanmaktan kaçının. Çekici olsa da krem ​​şanti ihtiyaçtan çok bir garnitürdür. Tadını pek değiştirmiyor ama kalori katıyor.

Süt İçermeyen Frappuccino:

Starbucks, süt içermeyen dört süt seçeneği sunar: soya, yulaf, badem ve hindistancevizi. Frappuccino’nuzu sipariş ederken, baristadan standart yüzde 2 yerine seçtiğiniz bitki bazlı sütü kullanmasını isteyin. Ardından, süt içermeyen bir tatlı için kamçıyı bırakın.
Frappuccino’da kullanılan bazı şurup ve sosların süt içerdiğini unutmamak önemlidir. Örneğin karamel sosu ve çikolata parçaları sütle yapılır. Emin değilseniz, baristanıza danışın.
Ve tatil kupası şenliklerinin dışında kalmış hissediyorsanız, Starbucks ilk süt ürünü olmayan tatil içeceği ile sizi karşıladı. Şekerli kurabiye şurubu, sarışın espresso kızartması ve badem sütü, Buzlu Şekerli Kurabiye Badem Sütlü Latte’yi yapar.

Özel Şurup Pompa Sayısı:

Starbucks, lezzet katmadan tatlandıran klasik ve zincirin ikonik Cinnamon Dolce Latte’sinin ana aroması olan tarçınlı dolce dahil olmak üzere yıl boyunca sekiz şurup satıyor. Bir şurup pompası sadece 20 kalori ve 5 gram şeker iken, içeceğinize nadiren sadece bir pompa alırsınız. Ortalama pompa sayısı dörttür; bu, sıradan içeceğinizin beş Oreo veya yarım McDonald’s McFlurry’den daha fazla şekerle karıştırıldığı anlamına gelir. Bununla birlikte, bu kış naneli mocha’nızda nane şurubu olmadan yaşayamıyorsanız, içeceğinizin şurup seviyesini değiştirmek için bu yaratıcı yollardan bazılarını düşünün.
Sağlıklı bir Starbucks içeceği sipariş etmenin en basit iki yöntemi, özelleştirilmiş sayıda pompa ve tercih ettiğiniz şurubun şekersiz versiyonunu talep etmektir.

Şekersiz Buzlu Çay:

Buzlu çay, tatlandırıcı olarak sıklıkla kullanılan şekerler ve şuruplarla sizi aldatabilir, ancak şekersiz bir versiyonunu isteyerek, aşırı tatlılık ve gereksiz şeker olmadan yine de o ferahlatıcı, meyveli lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.
Ayrıca, sadece buzlu çayı seçerek zaten kazandınız. Şunu düşünün: buz, kalori veya yağ eklemeden yer kaplar ve hacmi artırır. Daha azıyla daha fazlasını yapmayı düşünün.

Vegan Frappuccino:

Starbucks, kafelerinde sertifikalı vegan içecekler sunmazken, risk almadan vegan keyfi yaşamak çok kolay. Frappuccino’nuz için soya, yulaf, badem veya hindistan cevizi sütü arasından seçim yapın. Krem şantiyi ve karamel çiselemesi veya çikolata parçaları gibi süt bazlı malzemeleri minimumda tutun. Beyaz mocha, füme karamela ve balkabağı baharatı gibi sosların çoğu süt ürünleri içerir.
Karamel, vanilya, fındık ve şekerli kurabiye şurupları, hayvansal olmayan şuruplara örnektir.

Çiselemeden Kurtulun:

Bir Starbucks Frappuccino, şirketin imzası olan mocha veya çırpılmış krema üzerine karamel çiselemesi olmadan mümkün mü? Biz öyle inanıyoruz ve mocha çiseleyenin 5 kalori ve 1 gram şeker, karamelin ise 15 kalori ve 2 gram şeker eklediğini düşünürsek, bu oldukça tatsız ilaveler buna değmez gibi görünüyor. Harika bir aydınlatmanız varsa, kamçıyı tutun ve çiseleyin ve fotoğraf çekmeyi bitirdiğinizde kaşığınızla fırçalayın.

What do you think?

756 Points
Upvote Downvote
Sağlıklı yemek yemek istediğinizde buzdolabınızı düzenleyin

Sağlıklı yemek yemek istediğinizde buzdolabınızı düzenleyin?

En iyi restoranların şefleri, mükemmel hazır erişte akşam yemeği tüyolarını paylaşıyor.

En iyi restoranların şefleri, mükemmel hazır erişte akşam yemeği tüyolarını paylaşıyor.